Podczas uroczystej Gali dla Wystawców, która w miniony wieczór (6.09) odbyła się w katowickiej NOSPR,, prezes EXPO Katowice SA Iwona Gramatyka przywitała wszystkich uczestników, dziękując im za obecność na tegorocznych Targach. Głos zabrał również Prezydent Miasta Katowice – dr Marcin Krupa, który podkreślił szczególny charakter tego wydarzenia i miejsca w którym gala się odbywa, a więc Strefy Kultury, która kiedyś była kopalnią węgla kamiennego, a dziś jest kopalnią kultury, spotkań, debat i wymiany poglądów.
Głos zabrał również dr inż. Piotr Buchwald, Prezes Zarządu Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego SA z Bytomia, która obchodzi jubileusz 115 lat działalności na ziemiach polskich. W krótkiej prezentacji przedstawił historię CSRG, a także podziękował za wieloletnią współpracę prezes Iwonie Gramatyce.
Następnie Iwona Gramatyka i dr Marcin Krupa uhonorowali pamiątkowymi statuetkami Diamentowych Wystawców (wykaz w załączeniu), czyli przedstawicieli tych firm, które są nieprzerwanie na Targach od minimum 15 lat (od 2007 roku). Po wyróżnieniu Diamentowych Wystawców do Prezes EXPO Katowice SA i Prezydenta Katowic dołączyli na scenę członek Rady Nadzorczej EXPO Katowice SA – Henryk Stabla oraz prezes Zarządu CSRG – dr Piotr Buchwald i wspólnie uhonorowali laureatów konkursu dla Wystawców na innowacje w trzech kategoriach: “Innowacyjne maszyny i urządzenia”, “Innowacyjne technologie” oraz “Poprawa bezpieczeństwa”.
Warto nadmienić, że wczorajszą Galę prowadził duet Nina Nocoń i Marek Mróz, a o wspaniałą oprawę artystyczną, muzyczną zadbał kwartet smyczkowy Crystal String Quartet.
2022.09.06 Międzynarodowe Targi EXPO Katowice
fot. Bartłomiej Zborowski
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
EnglishPolishChinese (Simplified)GermanFrenchItalianSpanishPortugueseUkrainian
0
Would love your thoughts, please comment.x
X