Podczas uroczystej Gali dla Wystawców, która w miniony wieczór (6.09) odbyła się w katowickiej NOSPR,, prezes EXPO Katowice SA Iwona Gramatyka przywitała wszystkich uczestników, dziękując im za obecność na tegorocznych Targach. Głos zabrał również Prezydent Miasta Katowice – dr Marcin Krupa, który podkreślił szczególny charakter tego wydarzenia i miejsca w którym gala się odbywa, a więc Strefy Kultury, która kiedyś była kopalnią węgla kamiennego, a dziś jest kopalnią kultury, spotkań, debat i wymiany poglądów.
Głos zabrał również dr inż. Piotr Buchwald, Prezes Zarządu Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego SA z Bytomia, która obchodzi jubileusz 115 lat działalności na ziemiach polskich. W krótkiej prezentacji przedstawił historię CSRG, a także podziękował za wieloletnią współpracę prezes Iwonie Gramatyce.
Następnie Iwona Gramatyka i dr Marcin Krupa uhonorowali pamiątkowymi statuetkami Diamentowych Wystawców (wykaz w załączeniu), czyli przedstawicieli tych firm, które są nieprzerwanie na Targach od minimum 15 lat (od 2007 roku). Po wyróżnieniu Diamentowych Wystawców do Prezes EXPO Katowice SA i Prezydenta Katowic dołączyli na scenę członek Rady Nadzorczej EXPO Katowice SA – Henryk Stabla oraz prezes Zarządu CSRG – dr Piotr Buchwald i wspólnie uhonorowali laureatów konkursu dla Wystawców na innowacje w trzech kategoriach: “Innowacyjne maszyny i urządzenia”, “Innowacyjne technologie” oraz “Poprawa bezpieczeństwa”.
Warto nadmienić, że wczorajszą Galę prowadził duet Nina Nocoń i Marek Mróz, a o wspaniałą oprawę artystyczną, muzyczną zadbał kwartet smyczkowy Crystal String Quartet.
2022.09.06 Międzynarodowe Targi EXPO Katowice
fot. Bartłomiej Zborowski
Wybierz język

Dziękujemy za udział!

Było nam miło gościć Państwa podczas tegorocznej edycji targów EXPO KATOWICE (MTGPEiH). Swoimi osiągnięciami i sukcesami pochwaliło się ponad 200 Wystawców.
Odwiedziło nas ponad 15 000 zwiedzających.

Dziękujemy za wszystko !

Do zobaczenia

Następna edycja 4-6 września 2024 r. w Katowicach

Holler Box
X