Podczas Międzynarodowych Targów EXPO KATOWICE – Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego, mieliśmy 200 Wystawców, reprezentujących kilkaset firm z 13 krajów ! Kilkadziesiąt tysięcy odwiedzających Targi, duże zainteresowanie mediów z kraju i ze świata – to dowodzi że Targi okazały się sukcesem i są potrzebne.
– Stale się rozwijamy i rozrastamy, po raz pierwszy pojawili się Wystawcy z USA i Indii, więc

2022.09.07 Międzynarodowe Targi EXPO Katowice
fot. Bartłomiej Zborowski

zdecydowanie uważam tegoroczne Targi za spory sukces, ale też podkreślam, że ten sukces to głównie zasługa naszych Wystawców – osoby zarządzające firmami oraz pracownicy tych firm, którzy w tym trudnym czasie i niewątpliwym kryzysie nie tylko w tej branży przetrwali i są z nami w tym roku zasługują na ogromny szacunek. Na pewno naszym sukcesem jest również to, że sprzedaliśmy całe 10000 m kwadratowych powierzchni wystawienniczej – podkreśla prezes EXPO Katowice SA, spółki organizującej Targi, Pani Iwona Gramatyka.

– Nasze Targi zyskały szerszą formułę i nowe profesjonalne segmenty wystawiennicze – pod wiodącą nazwą Międzynarodowe Targi EXPO KATOWICE Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego odbywają się także: Targi B2Energy, Targi EcoDom oraz Targi Maszyn i Urządzeń, przygotowanych zostało także wiele wydarzeń towarzyszących jak 5. Polski Kongres Górniczy, liczne interesujące branżowe konferencje i panele tematyczne, a także interesujące prezentacje. To wszystko sprawiło, że Targi przyciągnęły nie tylko osoby z branży, ale także ciekawych mieszkańców, w tym bardzo dużo – co nas szczególnie cieszy – młodych ludzi – dodaje prezes Gramatyka.
W ramach Targów odbył się konkurs dla Wystawców, którego celem jest promowanie innowacyjnych rozwiązań oraz wspieranie i wyróżnianie tych firm, które stawiają na ciągły rozwój, badania, innowacje, a także Konkurs dla studentów uczelni wyższych oraz studenckich kół naukowych – „Innowacje w Przemyśle EXPO KATOWICE”, który jest najlepszą okazją do zaprezentowania znakomitych pomysłów, projektów młodych, zdolnych ludzi, często wyprzedzających stosowane powszechnie rozwiązania. Z drugiej strony dla studentów to też znakomita okazja do pokazania się na rynku pracy, bezpośredniego kontaktu z potencjalnym pracodawcą.
Oczywiście to wszystko by się nie udało gdyby nie wsparcie Miasta Katowice. – Bardzo dziękuję Panu Prezydentowi Marcinowi Krupie. Tym bardziej, że przy organizacji tegorocznej edycji Targów, w tym samym czasie skumulowało się w Katowicach kilka dużych imprez, jak choćby Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn, Rajd Śląska czy też zbliżające się w weekend „Urodziny Katowic” – pogodzenie tego wszystkiego z pewnością było sporym wyzwaniem logistycznym, ale bardzo się cieszę że się udało, bo nie wyobrażam sobie już Targów EXPO KATOWICE w innym miejscu – podkreśla prezes EXPO Katowice.
Warto zwrócić uwagę, że tegoroczna edycja naszych Targów przypadła w szczególnym momencie historycznym i geopolitycznym, gdy całe środowisko przemysłu górniczego, energetycznego i hutniczego stoi przed nie lada wyzwaniem – zapewnieniem niezależności energetycznej naszego kraju, a Targi to idealne miejsce do rozpoczęcia debaty na temat przyszłości, ale i teraźniejszości górnictwa w Polsce i Europie, gdyż właśnie taka formuła sprzyja dyskusji, ścieraniu się poglądów i wypracowywaniu kompromisów oraz ciekawych propozycji rozwiązań przewidywanego kryzysu.

2022.09.07 Międzynarodowe Targi EXPO Katowice
fot. Bartłomiej Zborowski
Pamiętajmy, że targi to nie tylko pokaz maszyn, urządzeń, potencjału naszych dostawców, ale przede wszystkim miejsce do spotkań, dyskusji, nawiązania kontaktów biznesowych i współpracy firm na różnych płaszczyznach – Targi EXPO KATOWICE są od tego by Wystawcom zapewnić komfortowe warunki do realizacji ich celów.
– Już dziś zapraszam wszystkich na kolejną edycję Międzynarodowych Targów EXPO KATOWICE, która już w dniach od 4 do 6 września 2024 roku, oczywiście także w MCK w Katowicach – zaprasza Iwona Gramtyka Prezes Zarządu EXPO Katowice S.A.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
EnglishPolishChinese (Simplified)GermanFrenchItalianSpanishPortugueseUkrainian
0
Would love your thoughts, please comment.x
X