Prelegentki

dr inż.
Joanna Augustyn-Nadzieja

Pracuje na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Adiunktka w dyscyplinie Inżynieria Materiałowa na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej. Pełni funkcję Pełnomocniczki Rektora AGH ds. Kół Naukowych. Jest certyfikowaną Tutorką akademicką oraz akredytowaną i certyfikowaną Mentorką. Pod jej opieką naukową znajdują się studenci z programu Indywidualnej Organizacji Studiów. Jest Promotorką ponad 100 projektów i prac dyplomowych. Udziela się charytatywnie w Fundacji mentoringowej Fimale2Fimale, międzynarodowej organizacji non-profit EMCC (European Mentoring and Coaching Council) i Fundacji „#OdważneWNauce”. W swojej pracy bardzo ceni sobie ścisłą współpracę z przemysłem i poznawaniem procesów technologicznych. Dorobek naukowy Pani Doktor obejmuje liczne prace zlecone o charakterze naukowo-badawczym, ekspertyzy i opinie dla sektora przemysłowego. Wykłada przedmioty o tematyce szerokorozumianej Inżynierii Materiałowej, Stereologii, Metalografii i Fraktografii jak również Systemów i Narzędzi Zarządzania Jakością. Specjalistka w zakresie analizy makro- i mikrostrukturalnej materiałów metalicznych. Zainteresowania naukowe Pani Doktor ukierunkowane są na stopach z grupy Co-Cr otrzymywanych metodą druku 3D z przeznaczeniem dla sektora protetyki stomatologicznej. Cechy osobowościowe Pani Joanny to przede wszystkim otwartość, zawsze otwarty umysł na nowopoznane osoby, nowe pomysły, idee, wspólne cele. Podkreśla, że każdy kolejny z realizowanych tematów czy projektów jest dla niej za każdym razem tak samo ważny i wyjątkowy. Docenia pracę z ludźmi i dla ludzi, uwielbia pomagać i wspierać, a finał współpracy zawsze musi być korzystny dla obu stron. Inwestuje w rozwój osobisty w zakresie kompetencji miękkich, poszerza swoje pasje w zakresie psychologii, inteligencji emocjonalnej czy kinezjologii edukacyjnej. W talentach Gallupa wyróżniają ją takie cechy jak rozwijanie innych, odpowiedzialność, strategia działania oraz empatia i integracja.

dr
Henryka Bochniarz

założycielka Konfederacji Lewiatan (organizacji zrzeszającej przedsiębiorców w Polsce) i jej wieloletnia prezydentka, obecnie Przewodnicząca Rady Głównej. Założycielka Akademii Przywództwa (wcześniej: Liderek) wspierającej rozwój liderek i liderów. Współzałożycielka Kongresu Kobiet. Była ministra przemysłu i handlu, filantropka, wspiera równość i różnorodność wśród kadry zarządzającej. Założycielka fundacji Prymus wspierającej młodzież z obszarów wiejskich.

Wcześniejsza działalność:

  • Prezydentka Konfederacji Lewiatan (20 lat)

  • Prezeska Boeing Central & Eastern Europe

  • Przewodnicząca Polsko–Japońskiego Komitetu Ekonomicznego

  • Członkini Rady Nadzorczej Fiat Chrysler Automobiles Poland SA

  • Członkini Rad Nadzorczych Orange Polska SA, AVIVA SA

  • Członkini Rady Dyrektorów Unicredit Group

  • Członkini Międzynarodowej Rady Konsultacyjnej Biznesu Akademii L. Koźmińskiego

  • Członkini Rady Gospodarczej przy Marszałku Senatu

  • Założycielka i prezeska jednej z pierwszych w Polsce firm doradczych NICOM

  • Wieloletnia fundatorka nagrody literackiej NIKE

  • Kandydatka na urząd prezydenta RP w wyborach w 2005 r.

  • Stypendystka Programu Fulbrighta w latach 1985-87

dr
Małgorzata Bonikowska

Dr historii europejskiej, europeista, ekspert ds. Unii Europejskiej (członek Team Europe), prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych (www.csm.org.pl) i wydawca kwartalnika „THINKTANK” (www.think-tank.pl).
Specjalizuje się w polityce zagranicznej i bezpieczeństwa UE, ze szczególnym uwzględnieniem polityki sąsiedztwa, europejskiej strategii globalnej i relacji UE-Azja. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (italianistyka), Akademii Teatralnej (historia kultury, dyplom z wyróżnieniem) i paryskiej Sorbony (historia), ukończyła dwie szkoły doktoranckie oraz studia specjalistyczne na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku (nauki polityczne i stosunki międzynarodowe, stypendium Fulbrighta).
W latach 1995–1998 pracowała w TVP jako dziennikarz w publicystyce krajowej i międzynarodowej. W 1998 została dyrektorem Centrum Informacji Europejskiej Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej, tworząc m.in. sieć regionalnych centrów oraz rządowy Program Informowania Społeczeństwa o UE. W okresie 2001-2007 roku była ekspertem a potem szefem Programu Informacji i Komunikacji Komisji Europejskiej – najpierw w Polsce a później w Bułgarii. W latach 2007-2016 pracowała dla rządowego Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich jako doradca do spraw unijnych.  Pracowała jako doradca m.in dla Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Rozwoju.
Jest autorem ponad setki publikacji, prowadzi działalność dydaktyczną i naukową. Komentuje sprawy europejskie i międzynarodowe w mediach polskich i zagranicznych.


Monika Dąbrowska

pracuje na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Adiunktka w dyscyplinie Inżynieria Materiałowa na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej. Pełni funkcję Pełnomocniczki Rektora AGH ds. Kół Naukowych. Jest certyfikowaną Tutorką akademicką oraz akredytowaną i certyfikowaną Mentorką. Pod jej opieką naukową znajdują się studenci 
z programu Indywidualnej Organizacji Studiów. Jest Promotorką ponad 100 projektów 
i prac dyplomowych. Udziela się charytatywnie w Fundacji mentoringowej Fimale2Fimale, międzynarodowej organizacji non-profit EMCC (European Mentoring and Coaching Council) i Fundacji „#OdważneWNauce”. W swojej pracy bardzo ceni sobie ścisłą współpracę z przemysłem i poznawaniem procesów technologicznych. Dorobek naukowy Pani Doktor obejmuje liczne prace zlecone o charakterze naukowo-badawczym, ekspertyzy i opinie dla sektora przemysłowego. Wykłada przedmioty o tematyce szerokorozumianej Inżynierii Materiałowej, Stereologii, Metalografii i Fraktografii jak również Systemów i Narzędzi Zarządzania Jakością. Specjalistka w zakresie analizy makro- i mikrostrukturalnej materiałów metalicznych. Zainteresowania naukowe Pani Doktor ukierunkowane są na stopach z grupy Co-Cr otrzymywanych metodą druku 3D 
z przeznaczeniem dla sektora protetyki stomatologicznej. Cechy osobowościowe Pani Joanny to przede wszystkim otwartość, zawsze otwarty umysł na nowopoznane osoby, nowe pomysły, idee, wspólne cele. Podkreśla, że każdy kolejny z realizowanych tematów czy projektów jest dla niej za każdym razem tak samo ważny i wyjątkowy. Docenia pracę z ludźmi i dla ludzi, uwielbia pomagać i wspierać, a finał współpracy zawsze musi być korzystny dla obu stron. Inwestuje w rozwój osobisty w zakresie kompetencji miękkich, poszerza swoje pasje w zakresie psychologii, inteligencji emocjonalnej czy kinezjologii edukacyjnej. W talentach Gallupa wyróżniają ją takie cechy jak rozwijanie innych, odpowiedzialność, strategia działania oraz empatia i integracja.

dr inż.
Sandra Grabowska

Sandra Grabowska, Politechnika Śląska – prodziekan ds. infrastruktury i rozwoju Wydziału Inżynierii Materiałowej, adiunkt w katedrze Inżynierii Produkcji. Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu.
Specjalizuje się w problematyce modeli biznesu, nowoczesnych formach zarządzania i czwartej rewolucji przemysłowej w szczególności kształtowaniem architektury społecznej przedsiębiorstw w erze Przemysłu 5.0. 
Członek polskich i zagranicznych stowarzyszeń naukowych. Aktywnie współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym, by łączyć naukę z biznesem. Doradca biznesowy, uczestniczka staży, autorka i współautorka ponad 100 publikacji naukowych, w tym: artykułów w czasopismach naukowych, referatów wygłaszanych na konferencjach krajowych i zagranicznych, rozdziałów monografii i książek.

 

dr hab., prof. ucz.
Elwira Gross-Gołacka

Posiada doświadczenie we współpracy z organizacjami międzynarodowymi ONZ i UE. Pracowała dla przedstawicielstwa ONZ w Polsce, Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). Od lat zajmuje się tematyką zarządzania różnorodnością i zróżnicowanymi zasobami ludzkimi oraz zarzadzaniem jakością w jednostkach sektora finansów publicznych poprzez działalność akademicką i na gruncie praktycznym. Autorka ponad 120 publikacji na temat zarządzania różnorodnością, zrównoważonego rozwoju, zarządzania jakością w jednostkach sektora finansów publicznych.
Posiada ponad 15-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w jednostkach sektora finansów publicznych (Dyrektor Generalny w Ministerstwie Gospodarki, Dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych i Prognoz w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytutu Organizacji i Zarządzania „Orgmasz”, Dyrektor Departamentu Eksportu PAIH). Członkini komitetów naukowych i rad programowych. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania oraz Centrum Studiów Europejskich im. Jeana Monneta i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

dr inż.
Karina Jagielska-Wiaderek

Dr inż. Karina Jagielska-Wiaderek jest zatrudniona na Politechnice Częstochowskiej na stanowisku prodziekana ds. rozwoju Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów. Jej obszar badań i zainteresowań obejmuje nauki o materiałach w aspekcie technologicznym, korozję metali i stopów, elektrochemię i inżynierię powierzchni. Jest autorką i współautorką wielu publikacji naukowych oraz projektów badawczych. Przez cały okres zatrudnienia, aż do dnia dzisiejszego, z powodzeniem prowadziła działalność dydaktyczną oraz wychowawczą wśród studentów Politechniki Częstochowskiej. Ponadto udziela się jako organizatorka i koordynatorka licznych zajęć i warsztatów dla młodzieży szkolnej, które poszerzają ich zainteresowania naukami ścisłymi i wiedzą techniczną.
Prywatnie żona i matka dwójki nastolatków, miłośniczka książek, muzyki oraz aktywnego wypoczynku.


Wirginia Leszczyńska

Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Licencjonowany zarządca nieruchomości (nr licencji 26401). Od ponad 15 lat zdobywa doświadczenie na poszczególnych szczeblach kariery w ramach działalności podmiotów grupy kapitałowej DL Invest Group. Obecnie do głównych obowiązków należy nadzór nad wszystkimi departamentami grupy kapitałowej, zarządzanie istniejącymi obiektami wchodzącymi w skład portfolio, analiza rentowności przyszłych inwestycji, analiza ryzyka inwestycyjnego. Odpowiedzialna jest również za utrzymywanie relacji inwestorskich z podmiotami zagranicznymi. Komercjalizuje i sprawuje nadzór nad nieruchomościami z segmentu logistyczno-produkcyjnego, prowadząc rozmowy z kluczowymi klientami DL Invest Group.


Ewa Lipka

Obszar działalności to rozwój oraz współpraca biznesu i samorządu w podstrefie tyskiej. Wcześniej przez 10 lat związana z samorządem, gdzie zdobywała doświadczenie zawodowe jako rzecznik prasowy miasta Katowice, a następnie w roli kierownika biura prezydenta. Była jednym z liderów zespołów odpowiedzialnych za kontakt z mediami podczas COP24 i WUF11. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i studiów MBA w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Współpracuje z śląskimi uczelniami, gdzie prowadzi zajęcia dla studentów oraz słuchaczy studiów podyplomowych, a także organizuje wizyty studyjne.


Małgorzata Maciejewska

Od ponad pięciu lat pełni funkcję Dyrektora Generalnego oraz Prezesa Zarządu Faser S.A. w Tarnowskich Górach. Z firmą związana jest od 41 lat, zdobywając bogate doświadczenie w różnych obszarach działalności przedsiębiorstwa.
Przez lata obejmowała zarówno stanowiska operacyjne, jak i strategiczne, pracując w działach produkcji, transportu, księgowości materiałowej oraz logistyki. Jej dogłębna znajomość procesów organizacyjnych i wieloletnia praktyka pozwalają na skuteczne zarządzanie jednym z kluczowych zakładów w branży, przyczyniając się do jego dynamicznego rozwoju.
Poza działalnością biznesową aktywnie uczestniczy w życiu naukowym jako członek Rady Instytutu Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników. Nieustannie rozwija swoją wiedzę i kompetencje, łącząc tradycję z nowoczesnym podejściem do zarządzania, dbając o stabilność i przyszłość Faser S.A.

dr
Klaudia Rogowska

Dr Klaudia Rogowska od 2009 roku pełni funkcję Dyrektora Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – jednego z największych i najbardziej renomowanych szpitali klinicznych w Polsce. Górnośląskie Centrum Medyczne to wielospecjalistyczny ośrodek medyczny, który zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia za wdrażanie nowatorskich metod leczniczych, wyznaczając standardy w opiece zdrowotnej na Śląsku i w kraju.

Dr Klaudia Rogowska jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie, WSZZMiJO w Katowicach, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Ceniona ekonomistka i ekspertka w dziedzinie ochrony zdrowia, może pochwalić się bogatym dorobkiem naukowym, w tym publikacjami z zakresu zarządzania w opiece zdrowotnej. W 2020 roku uzyskała tytuł doktora w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości. Dzięki jej wizji i zaangażowaniu Górnośląskie Centrum Medyczne dynamicznie rozwija się, łącząc najwyższe standardy zarządzania z innowacyjnymi rozwiązaniami medycznymi.


Agnieszka Małgorzata Rupniewska

Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła także studia podyplomowe na Wyższej Szkole Bankowej w Dąbrowie Górniczej na kierunku MBA.
Pełniła funkcję prezesa zarządu spółki działającej w branży energetyczno-instalacyjnej oraz głównego specjalisty ds. prawnych. Ponadto była również przewodniczącą Rady Nadzorczej 
w kontrolowanej przez miasto Rybnik spółce komunalnej.
Od wielu lat zaangażowana w działalność społeczną i publiczną w Zabrzu. Swoją działalność 
w polityce rozpoczęła w Federacji Młodych Socjaldemokratów i była przewodniczącą 
jej zabrzańskich struktur. 
Od 2018 roku sprawowała mandat radnej Rady Miejskiej w Zabrzu. Była przewodniczącą klubu radnych Koalicja Obywatelska – Nowe Zabrze. W wyborach samorządowych 2024 r. została wybrana na stanowisko prezydenta Zabrza.


Renata Wozba

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Zarządzania Marką w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej oraz Zarządzania Kryzysowego w Akademii Sztuki Wojennej. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze strategii rozwoju, w tym Public Affairs (PA) oraz zarządzania kryzysem. Opracowywała całą procedurę zmian w organizacji tworząc nową standaryzację w oparciu o prewencję kryzysową. Autorka licznych publikacji prasowych w tym m.in. dla FORBES oraz szkoleń z dziedziny strategii komunikacji kryzysowej, PR, PA oraz pracy z mediami. Ok kilku lat zarządza grupą spółek T2S, które działają na rynku w obszarze facility managment. Spółki grupy T2S którymi zarządza obsługują największe koncerny polskie i międzynarodowe  w obszarze outsourcingu pracowniczego i procesowego, m.in. Grupa In Post, DPD, IKEA, Centra Dystrybucji Żabka, Centra Dystrybucji Biedronka, Port Lotniczy w Łodzi, Port Lotniczy w Gdański, Grupa Maspex, Grupa Nestle i wiele innych. 

Kilka lat temu Grupa T2S wprowadziła kampanie społeczną #STOPRASIZMOWIWPRACY, mającą na celu ujednolicenie praw i warunków pracy dla cudzoziemców, bez względu na kolor skóry, płeć, wiek, czy wyznawaną religię. Od czasu wybuchu wojny na Ukrainie Grupa T2S zatrudniła ponad kilkuset uchodźców na projektach logistycznych Grupy T2S.

Członkostwo w organizacjach i stowarzyszeniach

Zasiadała w Radzie Programowej Kongresu Kobiet, a także w Radzie Programowej Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie przy ZDG TOR. Członkini Europejskiego Klubu Biznesu. Jest jedną z ekspertek w obszarze przedsiębiorczości Funduszu wspierania przedsiębiorczości kobiet w ramach Dialogu z Polką. Zasiadała również w kapitule Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach programu lidership. W 2020 Grupa T2S otrzymała tytuł Tygrysów Biznesu, w 2024 r. Grupa T2S otrzymała prestiżowe wyróżnienie w Polsce jakim są „Diamenty Forbes’a”, jak również nagrodę „Wizjoner Polskiej Gospodarki”, im. Marka Goliszewskiego, założyciela Business Centre Club.


Anna Katarzyna Wyrzykowska

Zarządza z powodzeniem prężnie rozwijającą się  firmą, której jest współwłaścicielem, zajmującą się sprzedażą hurtową gazu płynnego. Z tą branżą związana od początku swojej kariery zawodowej ponad 27 lat, w 2024 r. uznana przez „Puls Biznesu” za jedną ze 100 Kobiet Biznesu za wyniki spółki, uplasowana na 6 pozycji najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce w kategorii firm o przychodach powyżej 50 mln zł. Absolwentka Politechniki Łódzkiej Wydziały Organizacji i Zarządzania, ukończyła podyplomowe studia Zarządzania Nieruchomością na SGGW w Warszawie oraz MBA dla kadry HR na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego.

W wolnym czasie spaceruje z psem, pływa na kajcie, jeździ na nartach, łyżwach, uwielbia tańczyć i podróżować, zwiedzać i odkrywać nieznane zakątki Świata.

www.petroenergy.pl


Monika Żyznowska

Od 30 maja 2024 roku prezeska rodzinnej firmy Mercator Medical S.A., producenta rękawic działającego na rynkach międzynarodowych. W 2024 roku nominowana do tytułu Kobieta Roku „Forbes Women”. Odpowiada za rozwój trzech filarów biznesu: produkcji rękawic jednorazowych, dystrybucji wyrobów medycznych oraz inwestycji w branży nieruchomości.
Doświadczona menedżerka, która nadzorowała debiut spółki Mercator Medical na GPW. Ukończyła Uniwersytet Jagielloński oraz Wyższą Szkołę Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu, gdzie w 2011 roku zdobyła dyplom z zarządzania i marketingu z wyróżnieniem.
Prywatnie pasjonatka literatury, fotografii oraz sportów. Aktywnie działa charytatywnie jako prezeska fundacji Hear ME, wspierającej dzieci z niedosłuchem.