Prelegentki
dr inż.
Joanna Augustyn-Nadzieja
dr inż. Joanna Augustyn-Nadzieja Adiuntka Inżynierii Materiałowej na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH w Krakowie
Pracuje na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Adiunktka w dyscyplinie Inżynieria Materiałowa na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej. Pełni funkcję Pełnomocniczki Rektora AGH ds. Kół Naukowych. Jest certyfikowaną Tutorką akademicką oraz akredytowaną i certyfikowaną Mentorką. Pod jej opieką naukową znajdują się studenci z programu Indywidualnej Organizacji Studiów. Jest Promotorką ponad 100 projektów i prac dyplomowych. Udziela się charytatywnie w Fundacji mentoringowej Fimale2Fimale, międzynarodowej organizacji non-profit EMCC (European Mentoring and Coaching Council) i Fundacji „#OdważneWNauce”. W swojej pracy bardzo ceni sobie ścisłą współpracę z przemysłem i poznawaniem procesów technologicznych. Dorobek naukowy Pani Doktor obejmuje liczne prace zlecone o charakterze naukowo-badawczym, ekspertyzy i opinie dla sektora przemysłowego. Wykłada przedmioty o tematyce szerokorozumianej Inżynierii Materiałowej, Stereologii, Metalografii i Fraktografii jak również Systemów i Narzędzi Zarządzania Jakością. Specjalistka w zakresie analizy makro- i mikrostrukturalnej materiałów metalicznych. Zainteresowania naukowe Pani Doktor ukierunkowane są na stopach z grupy Co-Cr otrzymywanych metodą druku 3D z przeznaczeniem dla sektora protetyki stomatologicznej. Cechy osobowościowe Pani Joanny to przede wszystkim otwartość, zawsze otwarty umysł na nowopoznane osoby, nowe pomysły, idee, wspólne cele. Podkreśla, że każdy kolejny z realizowanych tematów czy projektów jest dla niej za każdym razem tak samo ważny i wyjątkowy. Docenia pracę z ludźmi i dla ludzi, uwielbia pomagać i wspierać, a finał współpracy zawsze musi być korzystny dla obu stron. Inwestuje w rozwój osobisty w zakresie kompetencji miękkich, poszerza swoje pasje w zakresie psychologii, inteligencji emocjonalnej czy kinezjologii edukacyjnej. W talentach Gallupa wyróżniają ją takie cechy jak rozwijanie innych, odpowiedzialność, strategia działania oraz empatia i integracja.
dr
Henryka Bochniarz
dr Henryka Bochniarz Przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan
Założycielka Konfederacji Lewiatan (organizacji zrzeszającej przedsiębiorców w Polsce) i jej wieloletnia prezydentka, obecnie Przewodnicząca Rady Głównej. Założycielka Akademii Przywództwa (wcześniej: Liderek) wspierającej rozwój liderek i liderów. Współzałożycielka Kongresu Kobiet. Była ministra przemysłu i handlu, filantropka, wspiera równość i różnorodność wśród kadry zarządzającej. Założycielka fundacji Prymus wspierającej młodzież z obszarów wiejskich.
Wcześniejsza działalność:
Prezydentka Konfederacji Lewiatan (20 lat)
Prezeska Boeing Central & Eastern Europe
Przewodnicząca Polsko–Japońskiego Komitetu Ekonomicznego
Członkini Rady Nadzorczej Fiat Chrysler Automobiles Poland SA
Członkini Rad Nadzorczych Orange Polska SA, AVIVA SA
Członkini Rady Dyrektorów Unicredit Group
Członkini Międzynarodowej Rady Konsultacyjnej Biznesu Akademii L. Koźmińskiego
Członkini Rady Gospodarczej przy Marszałku Senatu
Założycielka i prezeska jednej z pierwszych w Polsce firm doradczych NICOM
Wieloletnia fundatorka nagrody literackiej NIKE
Kandydatka na urząd prezydenta RP w wyborach w 2005 r.
Stypendystka Programu Fulbrighta w latach 1985-87
dr
Małgorzata Bonikowska
dr Małgorzata Bonikowska dr historii europejskiej, europeista, ekspert ds. Unii Europejskiej
Dr historii europejskiej, europeista, ekspert ds. Unii Europejskiej (członek Team Europe), prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych (www.csm.org.pl) i wydawca kwartalnika „THINKTANK” (www.think-tank.pl).
Specjalizuje się w polityce zagranicznej i bezpieczeństwa UE, ze szczególnym uwzględnieniem polityki sąsiedztwa, europejskiej strategii globalnej i relacji UE-Azja. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (italianistyka), Akademii Teatralnej (historia kultury, dyplom z wyróżnieniem) i paryskiej Sorbony (historia), ukończyła dwie szkoły doktoranckie oraz studia specjalistyczne na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku (nauki polityczne i stosunki międzynarodowe, stypendium Fulbrighta).
W latach 1995–1998 pracowała w TVP jako dziennikarz w publicystyce krajowej i międzynarodowej. W 1998 została dyrektorem Centrum Informacji Europejskiej Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej, tworząc m.in. sieć regionalnych centrów oraz rządowy Program Informowania Społeczeństwa o UE. W okresie 2001-2007 roku była ekspertem a potem szefem Programu Informacji i Komunikacji Komisji Europejskiej – najpierw w Polsce a później w Bułgarii. W latach 2007-2016 pracowała dla rządowego Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich jako doradca do spraw unijnych. Pracowała jako doradca m.in dla Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Rozwoju.
Jest autorem ponad setki publikacji, prowadzi działalność dydaktyczną i naukową. Komentuje sprawy europejskie i międzynarodowe w mediach polskich i zagranicznych.
Prof. dr hab.
Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz
Prof. dr hab. Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz
Prof. dr hab. nauk społecznych, prawo (doktorat UW i habilitacja UJ) w Akademii Leona Koźmińskiego, radca prawny, dyrektor ds. Rejestru domen internetowych w NASK PIB. W latach 1996-2010 pracowała jako prawnik m.in. w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, Telewizji Polsat S.A. oraz w TVP S.A. W latach 2011-2018 wicedyrektor Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Wieloletni pracownik naukowy AON i ASZWOJ, do 2024 r. dyrektor Akademickiego Centrum Polityki Cyberbezpieczeństwa. Członek Rady ds. cyfryzacji trzech kadencji, członek Rady ds. Bezpieczeństwa i Obronności w Narodowej Radzie Rozwoju w Kancelarii Prezydenta RP. Pomysłodawczyni, wydawczyni i redaktorka naczelna pisma Cybersecurity and Law.
Jako naukowiec prowadzi prace badawcze dotyczące regulacji prawnych w obszarze mediów cyfrowych, cyberbezpieczeństwa, zagrożeń bezpieczeństwa informacyjnego, ochrony własności intelektualnej, procesów cyfryzacji i wpływu nowych technologii na rozwój Państwa i sytuację prawną Jednostki. W swoich działaniach zawodowych łączy doświadczenie praktyczne z teorią. Autorka i współautorka monografii i licznych artykułów, do których zaliczyć można takie pozycje jak: Prawo nowych technologii, Cyberodpowiedzialność, Bezpieczeństwo, Prywatność, Tożsamość, Ochrona informacji w cyberprzestrzeni, Ochrona danych osobowych w cyberprzestrzeni, Prawo bezpieczeństwa informacyjnego, Media audiowizualne. Konflikt regulacyjny w dobie cyfryzacji, Audiowizualne usługi medialne. Reglamentacja w warunkach konwersji cyfrowej, Informacja i informatyzacja w administracji publicznej, Prawo bezpieczeństwa kulturowego, Prawna ochrona treści cyfrowych.
Diana Cichy
Diana Cichy
Diana Cichy to przedsiębiorczyni i liderka biznesu międzynarodowego z ponad 15-letnim doświadczeniem w ekspansji zagranicznej firm, zdobytym jako założycielka i Dyrektor Zarządzająca firmy w Hongkongu. Przez 10 lat mieszkała w Chinach, gdzie zajmowała się pośrednictwem w handlu oraz organizacją wyjazdów biznesowych i targowych dla sektora MICE, a od 5 lat rozwija swoje projekty na Bliskim Wschodzie, obecnie mieszkając w Abu Dhabi. Realizowała projekty na pięciu kontynentach, współpracując z globalnymi markami oraz organizując prestiżowe wydarzenia, takie jak UEFA EURO i Światowe Dni Młodzieży. Specjalizuje się w budowaniu międzynarodowych sieci biznesowych, zarządzaniu projektami i strategiach rozwoju rynków zagranicznych. Absolwentka zarządzania na Uniwersytecie Napier w Edynburgu oraz public relations w Katowicach, obecnie rozwija swoje kompetencje na studiach Executive MBA w Dubaju.
Monika Dąbrowska
Monika Dąbrowska Persolog
Trenerka biznesu i partner zarządzającym Team Factory persolog®.
Specjalizuję się w profilowaniu ludzkich zachowań.
Buduję kompetencje miękkie w zakresie przywództwa, rozwoju osobowości, wsparcia rezyliencji oraz zarządzaniu dynamiką stresu.
Korzystam z 22-letniego doświadczenia pracy w biznesie.
Przeprowadziłam około 1000 warsztatów.
Pracuję z Kobietami by mogły zarządzać rolami, które pełnią.
Pracuję z Managerami by poznali jaki realny potencjał i zasoby mają w swoich zespołach.
Pracuję z Rodzicami by budowali jakościowe relacje ze swoimi dziećmi.
Pracuję z Nastolatkami by wiedziały jak kierować swoją karierą zawodową i wykorzystać swoje naturalne predyspozycje.
Uwielbiam inspirować, generować nowe możliwości, motywować. Potrafię słuchać, wspierać i tworzyć skuteczne strategie rozwoju.
Wiem, że każdy z nas ma potencjał by zbudować nowe perspektywy w życiu zawodowym oraz prywatnym.
Warto je poznać. Można żyć łatwiej i z satysfakcją.
Moje motto: Tworzymy przestrzeń do rozwoju.
Monika Dąbrowska
Monika Dąbrowska Członkini zarządu dwóch spółek 4GROW Sp. z o.o. i Ranking Szkoleń Sp. z o.o.
pracuje na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Adiunktka w dyscyplinie Inżynieria Materiałowa na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej. Pełni funkcję Pełnomocniczki Rektora AGH ds. Kół Naukowych. Jest certyfikowaną Tutorką akademicką oraz akredytowaną i certyfikowaną Mentorką. Pod jej opieką naukową znajdują się studenci
z programu Indywidualnej Organizacji Studiów. Jest Promotorką ponad 100 projektów
i prac dyplomowych. Udziela się charytatywnie w Fundacji mentoringowej Fimale2Fimale, międzynarodowej organizacji non-profit EMCC (European Mentoring and Coaching Council) i Fundacji „#OdważneWNauce”. W swojej pracy bardzo ceni sobie ścisłą współpracę z przemysłem i poznawaniem procesów technologicznych. Dorobek naukowy Pani Doktor obejmuje liczne prace zlecone o charakterze naukowo-badawczym, ekspertyzy i opinie dla sektora przemysłowego. Wykłada przedmioty o tematyce szerokorozumianej Inżynierii Materiałowej, Stereologii, Metalografii i Fraktografii jak również Systemów i Narzędzi Zarządzania Jakością. Specjalistka w zakresie analizy makro- i mikrostrukturalnej materiałów metalicznych. Zainteresowania naukowe Pani Doktor ukierunkowane są na stopach z grupy Co-Cr otrzymywanych metodą druku 3D
z przeznaczeniem dla sektora protetyki stomatologicznej. Cechy osobowościowe Pani Joanny to przede wszystkim otwartość, zawsze otwarty umysł na nowopoznane osoby, nowe pomysły, idee, wspólne cele. Podkreśla, że każdy kolejny z realizowanych tematów czy projektów jest dla niej za każdym razem tak samo ważny i wyjątkowy. Docenia pracę z ludźmi i dla ludzi, uwielbia pomagać i wspierać, a finał współpracy zawsze musi być korzystny dla obu stron. Inwestuje w rozwój osobisty w zakresie kompetencji miękkich, poszerza swoje pasje w zakresie psychologii, inteligencji emocjonalnej czy kinezjologii edukacyjnej. W talentach Gallupa wyróżniają ją takie cechy jak rozwijanie innych, odpowiedzialność, strategia działania oraz empatia i integracja.
dr inż.
Sandra Grabowska
dr inż. Sandra Grabowska prodziekan ds. infrastruktury i rozwoju, Wydział Inżynierii Materiałowej, Politechnika Śląska
Sandra Grabowska, Politechnika Śląska – prodziekan ds. infrastruktury i rozwoju Wydziału Inżynierii Materiałowej, adiunkt w katedrze Inżynierii Produkcji. Doktor nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu.
Specjalizuje się w problematyce modeli biznesu, nowoczesnych formach zarządzania i czwartej rewolucji przemysłowej w szczególności kształtowaniem architektury społecznej przedsiębiorstw w erze Przemysłu 5.0.
Członek polskich i zagranicznych stowarzyszeń naukowych. Aktywnie współpracuje z otoczeniem społeczno-gospodarczym, by łączyć naukę z biznesem. Doradca biznesowy, uczestniczka staży, autorka i współautorka ponad 100 publikacji naukowych, w tym: artykułów w czasopismach naukowych, referatów wygłaszanych na konferencjach krajowych i zagranicznych, rozdziałów monografii i książek.
dr hab., prof. ucz.
Elwira Gross-Gołacka
dr hab., prof. ucz. Elwira Gross-Gołacka dr hab., profesor Uniwersytet Warszawskiego Wydziału Zarządzania, członkini Zarządu Fundacji UW
Posiada doświadczenie we współpracy z organizacjami międzynarodowymi ONZ i UE. Pracowała dla przedstawicielstwa ONZ w Polsce, Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP). Od lat zajmuje się tematyką zarządzania różnorodnością i zróżnicowanymi zasobami ludzkimi oraz zarzadzaniem jakością w jednostkach sektora finansów publicznych poprzez działalność akademicką i na gruncie praktycznym. Autorka ponad 120 publikacji na temat zarządzania różnorodnością, zrównoważonego rozwoju, zarządzania jakością w jednostkach sektora finansów publicznych.
Posiada ponad 15-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w jednostkach sektora finansów publicznych (Dyrektor Generalny w Ministerstwie Gospodarki, Dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych i Prognoz w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Dyrektor Sieci Badawczej Łukasiewicz - Instytutu Organizacji i Zarządzania „Orgmasz”, Dyrektor Departamentu Eksportu PAIH). Członkini komitetów naukowych i rad programowych. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania oraz Centrum Studiów Europejskich im. Jeana Monneta i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Agata Hagno
Agata Hagno
Agata Hagno
Prezes zarządu DPM Doradztwo Personalne Menedżer sp. z o.o.
Specjalista z zakresu Zarzadzania Kapitałem Ludzkim. Od ponad 26 lat prowadzi rodzinną firmę DPM Doradztwo Personalne sp. z o.o. ze specjalizacją w rekrutacji średniego i wyższego szczebla zarządzania. Doradza w aspektach HR wielu organizacjom.
Od 15 lat dzieli się wiedzą praktyczną jako wykładowca i współtwórca studiów podyplomowych z obszaru Zarządzania Kapitałem Ludzkim oraz na poziomie studiów MBA w Akademii Wyższej Szkoły Biznesu. Prelegent na wielu konferencjach poświęconych rynkowi pracy i rozwoju pracownika.
Członek zarządu Inicjatywy Firm Rodzinnych a od 2014 roku Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet z ramienia Polskiej Sieci Ambasadorów Przedsiębiorczych Kobiet. Wiceprezes zarządu Fundacji Józefa Pietera.
Chętnie angażuje się w inicjatywy mające na celu usprawnienie funkcjonowania małej i średniej przedsiębiorczości. Mentor w międzynarodowych projektach startupowych.
Miłośniczka różnych kultur, podróży oraz literatury.
dr inż.
Karina Jagielska-Wiaderek
dr inż. Karina Jagielska-Wiaderek
Dr inż. Karina Jagielska-Wiaderek jest zatrudniona na Politechnice Częstochowskiej na stanowisku prodziekana ds. rozwoju Wydziału Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów. Jej obszar badań i zainteresowań obejmuje nauki o materiałach w aspekcie technologicznym, korozję metali i stopów, elektrochemię i inżynierię powierzchni. Jest autorką i współautorką wielu publikacji naukowych oraz projektów badawczych. Przez cały okres zatrudnienia, aż do dnia dzisiejszego, z powodzeniem prowadziła działalność dydaktyczną oraz wychowawczą wśród studentów Politechniki Częstochowskiej. Ponadto udziela się jako organizatorka i koordynatorka licznych zajęć i warsztatów dla młodzieży szkolnej, które poszerzają ich zainteresowania naukami ścisłymi i wiedzą techniczną.
Prywatnie żona i matka dwójki nastolatków, miłośniczka książek, muzyki oraz aktywnego wypoczynku.
Aleksandra Karasińska
Aleksandra Karasińska
Dziennikarka i dyrektorka Ringier Axel Springer Foundation. Doświadczona dziennikarka pracująca a w mediach polskich i międzynarodowych: Newsweek, Forbes, Forbes Women, CNN i CNN Radio, TVN24, Polsat, Radio Wolna Europa. Wykłada Digital Journalism na Uniwersytecie SWPS. Jest aktywistką, która wspiera równość kobiet i mężczyzn.
Wirginia Leszczyńska
Wirginia Leszczyńska
Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Licencjonowany zarządca nieruchomości (nr licencji 26401). Od ponad 15 lat zdobywa doświadczenie na poszczególnych szczeblach kariery w ramach działalności podmiotów grupy kapitałowej DL Invest Group. Obecnie do głównych obowiązków należy nadzór nad wszystkimi departamentami grupy kapitałowej, zarządzanie istniejącymi obiektami wchodzącymi w skład portfolio, analiza rentowności przyszłych inwestycji, analiza ryzyka inwestycyjnego. Odpowiedzialna jest również za utrzymywanie relacji inwestorskich z podmiotami zagranicznymi. Komercjalizuje i sprawuje nadzór nad nieruchomościami z segmentu logistyczno-produkcyjnego, prowadząc rozmowy z kluczowymi klientami DL Invest Group.
Ewa Lipka
Ewa Lipka wiceprezes zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Obszar działalności to rozwój oraz współpraca biznesu i samorządu w podstrefie tyskiej. Wcześniej przez 10 lat związana z samorządem, gdzie zdobywała doświadczenie zawodowe jako rzecznik prasowy miasta Katowice, a następnie w roli kierownika biura prezydenta. Była jednym z liderów zespołów odpowiedzialnych za kontakt z mediami podczas COP24 i WUF11. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i studiów MBA w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Współpracuje z śląskimi uczelniami, gdzie prowadzi zajęcia dla studentów oraz słuchaczy studiów podyplomowych, a także organizuje wizyty studyjne.
Małgorzata Maciejewska
Małgorzata Maciejewska Dyrektor Generalny, Prezes Zarządu Fabryki Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych Faser S.A.
Od ponad pięciu lat pełni funkcję Dyrektora Generalnego oraz Prezesa Zarządu Faser S.A. w Tarnowskich Górach. Z firmą związana jest od 41 lat, zdobywając bogate doświadczenie w różnych obszarach działalności przedsiębiorstwa.
Przez lata obejmowała zarówno stanowiska operacyjne, jak i strategiczne, pracując w działach produkcji, transportu, księgowości materiałowej oraz logistyki. Jej dogłębna znajomość procesów organizacyjnych i wieloletnia praktyka pozwalają na skuteczne zarządzanie jednym z kluczowych zakładów w branży, przyczyniając się do jego dynamicznego rozwoju.
Poza działalnością biznesową aktywnie uczestniczy w życiu naukowym jako członek Rady Instytutu Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Inżynierii Materiałów Polimerowych i Barwników. Nieustannie rozwija swoją wiedzę i kompetencje, łącząc tradycję z nowoczesnym podejściem do zarządzania, dbając o stabilność i przyszłość Faser S.A.
Adam Morawski
Adam Morawski
Adam Morawski, radca prawny, założyciel Kancelarii Morawski & Wspólnicy, prezes Zarządu Fundacji Zobaczyć Jutro.
W ramach Kancelarii koordynuje zespół prawników zapewniający kompleksową obsługę prawną firm, zarówno dla małych przedsiębiorców, jak i dużych międzynarodowych firm.
Zajmuje się strategicznym doradztwem biznesowym, prowadzi negocjacje, audyty oraz obsługuje transakcje. Zapewnia wsparcie prawne dla wszystkich rodzajów działalności gospodarczej, w szczególności w zakresie finansowania inwestycji, kontraktów, prawa spółek oraz nieruchomości, a także reprezentuje przedsiębiorców w postępowaniach sądowych i arbitrażowych.
Na początku kariery pracował w międzynarodowych kancelariach prawniczych, takich jak Baker & McKenzie, Gide Loyrette Nouel (w Paryżu) oraz Smoktunowicz & Falandysz, gdzie był odpowiedzialny za stałą obsługę prawną podmiotów włoskich. Reprezentował Skarb Państwa w Radzie Nadzorczej Metronex SA, a obecnie jest Prezesem Zarządu Fundacji Zobaczyć Jutro, zajmującej się badaniami i rehabilitacją wzroku u dzieci oraz prowadzącej działalność charytatywną. Występuje jako biegły sądowy w Anglii, Szkocji i Irlandii.
Obok polskiego, pracuje w językach: angielskim, włoskim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim.
dr
Klaudia Rogowska
dr Klaudia Rogowska Dyrektor Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
Dr Klaudia Rogowska od 2009 roku pełni funkcję Dyrektora Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach – jednego z największych i najbardziej renomowanych szpitali klinicznych w Polsce. Górnośląskie Centrum Medyczne to wielospecjalistyczny ośrodek medyczny, który zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia za wdrażanie nowatorskich metod leczniczych, wyznaczając standardy w opiece zdrowotnej na Śląsku i w kraju.
Dr Klaudia Rogowska jest absolwentką Akademii Ekonomicznej w Krakowie, WSZZMiJO w Katowicach, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Ceniona ekonomistka i ekspertka w dziedzinie ochrony zdrowia, może pochwalić się bogatym dorobkiem naukowym, w tym publikacjami z zakresu zarządzania w opiece zdrowotnej. W 2020 roku uzyskała tytuł doktora w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości. Dzięki jej wizji i zaangażowaniu Górnośląskie Centrum Medyczne dynamicznie rozwija się, łącząc najwyższe standardy zarządzania z innowacyjnymi rozwiązaniami medycznymi.
Agnieszka Małgorzata Rupniewska
Agnieszka Małgorzata Rupniewska polska prawniczka, przedsiębiorca, menadżer i działaczka samorządowa.
Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła także studia podyplomowe na Wyższej Szkole Bankowej w Dąbrowie Górniczej na kierunku MBA.
Pełniła funkcję prezesa zarządu spółki działającej w branży energetyczno-instalacyjnej oraz głównego specjalisty ds. prawnych. Ponadto była również przewodniczącą Rady Nadzorczej
w kontrolowanej przez miasto Rybnik spółce komunalnej.
Od wielu lat zaangażowana w działalność społeczną i publiczną w Zabrzu. Swoją działalność
w polityce rozpoczęła w Federacji Młodych Socjaldemokratów i była przewodniczącą
jej zabrzańskich struktur.
Od 2018 roku sprawowała mandat radnej Rady Miejskiej w Zabrzu. Była przewodniczącą klubu radnych Koalicja Obywatelska – Nowe Zabrze. W wyborach samorządowych 2024 r. została wybrana na stanowisko prezydenta Zabrza.
Teresa Tiszbierek
Teresa Tiszbierek
Teresa Tiszbierek - strażaczka, Wiceprezeska Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Wiceprzewodnicząca Międzynarodowej Komisji Młodzieży CTIF (International Youth Leader Commission - The International Association of Fire and Rescue Services). Absolwentka: Uniwersytetu Opolskiego, Akademii Pożarniczej, Akademii Sztuki Wojennej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Organizatorka Strażackich Dni Kobiet – Siła jest Kobietą, Koordynatorka Międzynarodowego Spotkania Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTIF dla młodzieży z całego świata (700 zawodników – 24 państwa) oraz wolontariatu ratowniczego podczas Światowych Dni Młodzieży (koordynacja służby 3500 strażaków ochotników).
Od początku zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę organizuje konwoje pomocy humanitarnej w ramach „Polsko-Niemieckiego mostu pomocy dla strażaków na Ukrainie” w ramach, której przeprowadziła 15 konwoi, którymi przewieziono dla ukraińskich strażaków m.in. ponad: 100 samochodów strażackich, 800 ton sprzętu i urządzeń dla strażaków, szpitali itp.
Liderka Równości roku 2025
dr inż. arch.
Barbara Uherek-Bradecka
dr inż. arch. Barbara Uherek-Bradecka
Współzałożycielka, prezes Studio BB architekci. dr inż. arch. absolwentka Politechniki Śląskiej, ukończyła podyplomowe studium konserwacji zabytków oraz podyplomowe studia z zakresu przygotowania pedagogicznego. Autorka i współautorka licznych publikacji w zakresie architektury historii architektury, designu oraz urbanistyki. Od 2013 wykładowca w Wyższej Szkole Technicznej, obecnie Akademii Śląskiej w Katowicach, w latach 2019 -2022 kierownik kierunku architektura i urbanistyka. Od 2020 roku Wykładowca Technische Hochschule Deggendorf. Pracuje naukowo i prowadzi badania w zakresie teorii i praktyki projektowania wnętrz, historii architektury i urbanistyki oraz konserwacji zabytków, architektury Ekologicznej, ergonomii. Jest promotorem kilkudziesięciu prac dyplomowych, w tym licznych nagrodzonych w uznanych konkursach SARP, TUP oraz Marszałka Województwa Śląskiego. Autorka i współautorka licznych projektów wnętrz domów jednorodzinnych oraz budynków komercyjnych i użyteczności publicznej. Współautorka projektu Centrum Edukacji Ekologicznej w Gliwicach nagrodzonego w 2021 konkursie PLGBC w kategorii najlepszy projekt ekologiczny.W 2024 uhonorowana nagrodą PLGBC za najlepszą realizację ekologiczny oraz Nagrodą Marszałka Województwa Śląskiego dla najlepszej przestrzeni publicznej za obiekt CEE w Gliwicach.
Renata Wozba
Renata Wozba Prezes Grupy T2S
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Zarządzania Marką w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej oraz Zarządzania Kryzysowego w Akademii Sztuki Wojennej. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze strategii rozwoju, w tym Public Affairs (PA) oraz zarządzania kryzysem. Opracowywała całą procedurę zmian w organizacji tworząc nową standaryzację w oparciu o prewencję kryzysową. Autorka licznych publikacji prasowych w tym m.in. dla FORBES oraz szkoleń z dziedziny strategii komunikacji kryzysowej, PR, PA oraz pracy z mediami. Od kilku lat zarządza grupą spółek T2S, które działają na rynku w obszarze facility managment. Spółki Grupy T2S, którymi zarządza obsługują największe koncerny polskie i międzynarodowe w obszarze outsourcingu pracowniczego i procesowego, m.in. Grupa InPost, DPD, IKEA, Centra Dystrybucji Żabka, Centra Dystrybucji Biedronka, Port Lotniczy w Łodzi, Port Lotniczy w Gdańsku, Grupa Maspex, Grupa Nestle i wiele innych.
Anna Katarzyna Wyrzykowska
Anna Katarzyna Wyrzykowska Prezes Zarządu PETROENERGY Spółka z o.o.
Zarządza z powodzeniem prężnie rozwijającą się firmą, której jest współwłaścicielem, zajmującą się sprzedażą hurtową gazu płynnego. Z tą branżą związana od początku swojej kariery zawodowej ponad 27 lat, w 2024 r. uznana przez „Puls Biznesu” za jedną ze 100 Kobiet Biznesu za wyniki spółki, uplasowana na 6 pozycji najbardziej przedsiębiorczych kobiet w Polsce w kategorii firm o przychodach powyżej 50 mln zł. Absolwentka Politechniki Łódzkiej Wydziały Organizacji i Zarządzania, ukończyła podyplomowe studia Zarządzania Nieruchomością na SGGW w Warszawie oraz MBA dla kadry HR na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego.
W wolnym czasie spaceruje z psem, pływa na kajcie, jeździ na nartach, łyżwach, uwielbia tańczyć i podróżować, zwiedzać i odkrywać nieznane zakątki Świata.
www.petroenergy.pl
Monika Zięba
Monika Zięba
Anna Zych
Anna Zych
Anna Zych
Przez 27 lat związana z Wydawnictwem Gospodarczym (wcześniej Górniczym), dziennikarka, rzeczniczka prasowa, redaktorka naczelna i prezeska zarządu. Autorka kilku tysięcy tekstów dotyczących funkcjonowania górnictwa i energetyki oraz ich wzajemnych relacji, publikowanych na łamach Trybuny Górniczej oraz portali nettg.pl. Gospodarka-Ludzie i energiapress. Specjalizuje się w tematyce restrukturyzacyjnej, zagadnieniach związanych z problematyką techniczno-ekonomiczną, zatrudnieniową oraz bezpieczeństwem pracy. Z przyjemnością sięga po tematy dotyczące kultury i historii Śląska. Publikowała w kilkunastu tytułach prasowych, których przedmiotem zainteresowania było górnictwo. Autorka i redaktor prowadzący wywiadów internetowych oraz debat redakcyjnych i konferencji branżowych. Autorka broszur informacyjnych dotyczących projektów unijnych, wielu wystąpień publicznych oraz monografii „Kto jest kim w polskim górnictwie węgla kamiennego” oraz „Węglowy remanent”.
Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunkach filologia polska oraz integracja europejska, Podyplomowego Studium „Dziennikarstwo Europejskie” w Centrum Europejskim Natolin Warszawie oraz Podyplomowych Studiów Menedżerskich opartych na strukturze MBA w Szkole Głównej Handlowej.
Dyrektor górniczy III stopnia, odznaczona medalami „Zasłużony dla górnictwa RP”, „|Zasłużony dla bezpieczeństwa w górnictwie” oraz medalem Fundacji Rodzin Górniczych. Członkini jury konkursu Silesia Press, laureatka nagrody „Pióro odpowiedzialności”.
Monika Żyznowska
Monika Żyznowska Prezeska firmy Mercator Medical S.A.
Od 30 maja 2024 roku prezeska rodzinnej firmy Mercator Medical S.A., producenta rękawic działającego na rynkach międzynarodowych. W 2024 roku nominowana do tytułu Kobieta Roku „Forbes Women”. Odpowiada za rozwój trzech filarów biznesu: produkcji rękawic jednorazowych, dystrybucji wyrobów medycznych oraz inwestycji w branży nieruchomości.
Doświadczona menedżerka, która nadzorowała debiut spółki Mercator Medical na GPW. Ukończyła Uniwersytet Jagielloński oraz Wyższą Szkołę Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu, gdzie w 2011 roku zdobyła dyplom z zarządzania i marketingu z wyróżnieniem.
Prywatnie pasjonatka literatury, fotografii oraz sportów. Aktywnie działa charytatywnie jako prezeska fundacji Hear ME, wspierającej dzieci z niedosłuchem.